Henkilökunta

Henkilökunta Lk Tilanro/tilanimi Matkapuhelin
Rehtori Kalermo Timo  1189/Hallinnon toimisto 044 4972242
Apulaisrehtori Nikki Marja 1189/Hallinnon toimisto 044 4972254
Apulaisrehtori Siika-aho Eero 1189/Hallinnon toimisto 050 5681914
Koulusihteeri Järvelä Sirpa 1190/Koulusihteerit 050 3169488
Koulusihteeri 1190/Koulusihteerit 040 5868252
Kokkonen Jutta 1205/OPO 050 3169551
Auramo Riikka 1171/Luotsi 040 6117201
Opettajat

Hannikainen Mari

Marjakangas Terja/Pakarinen Maija

1-2A

1-2B

2037/Ruhtinas/2. krs

2038/Keihäs/2. krs

040 5380773

040 4863767

Hiitola Karoliina

Broman Ulla-Maija

1-2C

1-2D

2058/Mestari/Tornisolu

2057/Kisälli/Tornisolu

050 3169490

050 3163751

Rinne Päivi

Slunga Mirva

1-2E

1-2F

2061/Pormestari/Tornisolu

2062/Porvari/Tornisolu

050 3169492

040 6300043

Pasanen Liisi

Mäkinen Tytti

1-2G

1-2H

2036/Rälssi/2. krs.

2035/Ritari/2. krs

040 5852297

050 3163750

Seppänen Henna

Talman Satu

1-2I

1-2J

1083/Sinetti

1082/Vaakuna

050 3163752

050 316 9489

Kittilä Inka 3A 2012/Turkkuri/2.krs 040 6203865
Karjalainen Petri 3B 2013/Tiilimestari/2.krs. 040 5836313
Wahlberg Johanna 3C 2073/Kamarineito/Tornis. 044 4972307
Pesonen Jarkko 3D 2074/Ruhtinatar/Tornis. 050 3169495
Niemikorpi Jukka 3E 2075/Drabantti/Tornis. 040 6276133
Heikkinen Noora 4A Katapultti 040 7019802
Korpela Maarit 4B Katapultti 050 3169497
Siltala Mari 4C Katapultti 050 3169494
Poijula Hanna 4D Katapultti 040 5285366
Säärelä Riku 4E Trubaduuri/1032b 050 3169496
Rautakoski Jarmo 5A Moduuli/1.krs 050 3169491
Kaltakari-Mattila Katja 5B Moduuli/1.krs 040 5744243
Snicker-Okkonen Ulla 5C Moduuli/2.krs 040 1841513
Mäki Niina 5D Moduuli/2.krs 040 5443936
Heinonen Elli 5E Moduuli/2.krs 040 4824902
Lehto Joel 6A 2031/King's champer/2.kr 040 5893328
Piirainen Jukka 6B 2032/Miekka/2.krs 040 6492329
Haverinen Tarja 6C 2016/Narri/2.krs 050 3169493
Heikkilä Heini, sij. Jaakkola Iina 6D 2022/Ruutitynnyri/2.krs 050 3169499
Väänänen Mikko 6E 2017/Napintekijä/2.krs 050 3169498
Rannanjärvi Niina, MA, FY, KE 7A 2014/Talonpoika/2.krs 040 5447148
Limma Ville, MA, FY, KE  7B Fyke/2094 040 6203207
Suutari Niina, MA, FY, KE 7C Fyke/2094 040 1946127
Kivimäki Miia, RU, EN 7D Draama 040 1837858
Kohonen Terho, BGGE 7E BGGE 040 1905944
Hautala Aleksi, HI,YKO,UE,ET 8A Tutkijat/Kaarisilta 4-5 040 4806378
Halonen Essi, MA,FY,KE,AT 8B Tutkijat/Kaarisilta 1 040 1927827
Savilampi Henri, EN,RU 8C Sonetti 040 5834475
Mursu Nina, RU,EN 8D Sonetti 040 6655219
Saarinen Olli-Pekka, HI/UE/YKO 9A KAA 4 0401931561
Lehto Jere, LI, TT 9B KO 2 040 4857114
Puumalainen Kaisu, RU, EN 9C Sonetti 1 040 1933958
Hallikainen Heidi, MA,FY,KE 9D KO 1 040 1855633
Kuha Kaisa AI, KIRJ. Sonetti/Draama 040 1905706
Rauhanummi Riikka, sij. Isomaa Jukka AI, KIRJ. Sonetti 040 1932964
Väisänen Elina AI/TT/ET Sonetti 040 5936708
Jokimäki Arto EN 1084/Totto 050 3169500
Kurkela Mari-Liisa EN/SA Sonetti 040 6249738
Rasinvirta Hanna, sij. Rautio Teija EN/RU Sonetti 040 1867184
Isoaho Erkki  KS Taitajat 040 4822939
Miettinen Terhi  KS Taitajat 040 6249879
Jarva Tiina KT Tutkijat/KO 040 1937131
Nupponen Riitta KT Tutkijat/KO 040 4827365
Niemitalo Mervi KU Taitajat/KU 050 3169460
Ruotanen Eija MU Sonetti 040 4804792
Huhtala Tuomas MA KAA 1 040 1931790
Vahe Kirsi LI/TT Tutkijat 040 4813732
Kokkonen Jutta OPO 1205/OPO 050 3169551
Auramo Riikka OPO 040 6117201
Aro Helena YTE 040 3579921
Heikkala Harri YTE 044 4972181
Isoviita Miia YTE  040 4853219
Junno Kreeta YTE  040 7082336
Karhula Henna YTE 040 354 5106
Kurvinen Heidi YTE  040 6389360
Manninen Katriina YTE  044 4972611
Mämmelä Jatta YTE  040 5712539
Pinola Salla YTE  040 6582542
Rautio Hanne YTE 040 1945980
Vääräniemi Jenna YTE 040 3581609
Leinonen Jari Tutor 040 6492702
Koulunkäyntiohjaajat
Andersson Katja 1-2lk,IP 040 7255215
Fingerroos Anna 7.lk 040 5830724
Fisk Susanna 9.lk 044 4972282
Haapalainen Jani 4.lk,IP 040 1933880
Huoponen Pirjo 1 - 2lk,IP 040 5139214
Karjalainen Nina 1 - 2lk,IP 040 5712474
Karjalainen Taina 4.lk 040 6672077
Ketola Pirkko 5.lk,IP 040 7770875
Koskela Maria 1 - 2lk 040 6277548
Mattila Marika, koordinaattori 1 - 2lk,IP 050 3163820
Niemelä Aino-Maria 8.lk 040 1903279
Pinola Vuokko 1 - 2lk,IP 040 8435848
Ruohonen Tiia 3lk,IP 040 8233870
Siniaalto Raija 4.lk,IP 040 6277980
Tolonen Tarja 3lk,IP 040 6532488
Väisänen Juho 6.lk 040 6574866
Yli-Korpela Miia-Maija 1 - 2lk,IP 040 6635730
Aamu- ja iltapäivätoiminta / Syli 044 4972612
Iltapäivätoiminta / Taitopaja 044 4972182
Iltapäivätoiminta / Tornisolu 044 4972180
Terveydenhoitaja Huusari Minna, ma-ti ja to(pariilliset viikot)   7.- 9. lk 1112/Terveydenhoitaja 050 4636329
Terveydenhoitaja Tornberg Tarja   1.- 6. lk 1110/Terveydenhoitaja 050 3169687
Lääkäri, Kemppainen Aatos 1.lk 1111/Lääkäri
Lääkäri, Terho Laura 5.lk ja 8.lk 1111/Lääkäri
Koulukuraattori Vanninen Kaisa, yhteisöllinen oppilashuolto 1113/Kuraattori 040 6589819
Koulukuraattori Tervonen Anna 7-9lk 050 316 9664
Koulukuraattori Kovalainen Pia  Esiop ja 1-6lk 040 4873161
Psykologi, Muranen Olli 040 167 6557
Vahtimestari Viitala Kari 050 4636475
Iltavahtimestari/koulunkäyntiohjaaja Kanniainen Teuvo 044 4972272
Laitoshuoltajat 044 4972246
Koulun keittiö Nukari Paula 050 3169419
Varhaiskasvatuksen keittö Takalo Hanna 050 3169416
Kiinteistönhoitaja Heinonen Petri 040 1216405
Kiinteistöpäivystys 050 4636526

Lisätietoa

Ajankohtaista

Ajankohtaista varhaiskasvatuksessa ja perusopetuksessa

Wilma-tunnukset

Wilma-tunnuksia käytetään kodin ja koulun yhteydenpidossa koko perusopetuksen ajan. Tunnuksia käytetään jo kevään aikana aamu- ja iltapäivätoimintaan hakemisessa ja muussa tiedottamisessa.

Jos huoltaja ei ole saanut Wilma-tunnuksia, otathan yhteyttä koulun kansliaan.

· Ketolanperän koulu 050 463 6483

· Kirkonkylän koulu 050 316 9598

· Linnakankaan koulu 050 316 9488

· Santamäen koulu 050 463 6483

· Ylikylän koulu 050 316 9584