Sisältö

Ajankohtaista

 

Lukuvuoden 2018-2019 koulujen työaika on päätetty. Alla tulevan lukuvuoden koulujen työaika:

Jakso Alkaa Päättyy
1. Jakso 09.08.2018 12.10.2018
2. Jakso 15.10.2018 21.12.2018
3. Jakso 07.01.2019 15.03.2019
4. Jakso 18.03.2019 31.05.2019

  • Lauantaityöpäivä on 29.9.2018
  • Syysloma (vko 43) 22.10.2018 - 28.10.2018
  • Itsenäisyyspäivä 6.12.2018
  • Vapaapäivä 7.12.2018
  • Joululoma 22.12.2018 - 6.1.2019
  • Talviloma (vko 10) 4.-10.3.2019

Vanhempainryhmän viimeisin muistio löytyy Vanhempainryhmän sivulta.

Haut perusopetuksen jälkeisiin koulutuksiin (yhteishaku lukioihin ja ammatillisiin sekä valmentaviin koulutuksiin) keväällä ja kesällä 2018. Tiedote huoltajille ja nuorille löytyy tästä linkistä.

Kerhotoimintakohtaan päivitetään koulun syksyn kerhotoiminta.

  • Luokat ja opettajat lv. 2018-2019:

1A Milla Louhivuori
1B Pialiina Syrjänen
1C Kati Leimurautio
2A Niina Nikkinen
2B Satu Kalermo
2C Leena Kylmäaho
2D Johanna Tepsa
3A Juha Siitonen
3B Sami Kinnunen
3C Heli Haatainen
3D Anne-Maria Tolpanniemi
4A Tarja Kuukasjärvi
4B Antti Rauhala
4C Tommi Salmela
4D Jonna Pienihäkkinen
5A Jukka Keränen
5B Kaisa Sillanpää
5C Kristiina Trög
5D Tapio Kontio
5E Laura Määttä
5F Olli-Pekka Pietikäinen
6A Anu Pulkkinen (vv), sijaisena Joonas Junttila
6B Petri Luomala
6C Tanja Ilmola
6D Sami Paavola (vv), sijaisena Arto Saraniemi
6E Timo Toljamo 
7-9M Markus Torppa
7A Jenni Vedenjuoksu
7B Marko Neitola
7C Anu Haapala
7D Ida Pihlajamaa
7E Mika Hakopää
7Y Hanna-Mari Kursula
8A Mika Liuska
8B Pasi Niva
8C Riitta Komonen
8D Mari Impiö
8E Ville Mäkikokko
8F Mikko Laasonen
8J Tuomo Palmu
8Y Kristiina Takala
9A                                                                               Pia Granlund
9B                                            Antti Ahvenvaara
9C                                        Mikko Virtanen
9D                                   Mikko Isomaa
9E                                                                                   Julia Hurttia
9J                                                                      Veli-Pekka Etelä
9Y Kristiina Takala
10A Janne Krankka

Laaja-alainen erityisopetus: Kreeta Junno, Kirsi Kouva, Anu Veteläinen, Jari Hasanen

Erityisen tuen opettajat 1.-6.luokilla
Armi Karsikas, Anu Veteläinen, Lea Huhta, Pauliina Alatalo, Marjo Kangas, Kreeta Junno


A1-kielenopetus: Pauliina Alatalo, Mikko Isomaa, Hannu Koivula, Mari-Liisa Kurkela, Milla Louhivuori, Ville Mäkikokko, Helena Masalin, Paula Mella-Aho, Jenni Vedenjuoksu

joulukuu 2018

matiketopelasu
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6