Häiriötiedote

Täältä löydät koronaepidemiaan liittyviä Kempeleen kunnan tiedotteita.

Muutoksia Kempeleen juna-aikatauluissa

Muutoksia Kempeleen juna-aikatauluissa

to 19. joulukuuta 2019 08.00.00

Kempeleen juna-aseman aikataulut ovat muuttuneet. Tarkista pysähdyspaikat ja poikkeusaikataulut VR:n palvelusta. Myös joulu tulee aiheuttamaan poikkeusjärjestelyitä junaraiteilla.

AIKA JUNA MÄÄRÄASEMA PÄIVÄ
5:47 IC 20 Helsinki  ma-la
8:00 IC 273 Rovaniemi  ma-su
9:50 IC 38 Helsinki  ma-su
11:21 S 35 Oulu  ma-la
13:47 IC 26 Helsinki ma-su
14:15 IC 23 Rovaniemi  ma-su
16:36 IC 56 Helsinki  la
16:36 S 56 Helsinki ma-pe, su
19:23 IC 37 Rovaniemi  ma-pe, su
19:23 IC 37 Oulu  la
21:16 IC 266 Helsinki  ma-su
21:50 IC 51 Oulu  ma-su
23:46 IC 29 Oulu  ma-pe, su
23:46 S 29 Oulu  la

Kaikki vuorot ovat matalalattiajunia.